vizual

VŠECHNO, CO POTŘEBUJETE ZNÁT A V MATEŘSKÉ ŠKOLE O TOM MLČELI

Poznali jste? Parafrázujeme název známé knihy amerického spisovatele Roberta Fulghuma.

Stejně, jako je zajímavý název zmíněné knihy, jsou poutavá i témata připravovaných přednášek. S aktéry jsme je totiž vypilovali tak, aby vám byly k užitku.

Začínáme v 18:00 h v Aule dr. Jaroslava Kubisty PF UJEP

(Pasteurova 1, Ústí nad Labem) 

Moderuje: Martin Kočárek

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Vojtěch Zíka: Evoluční behaviorální ekonomie

čas: 18:00 h

zika
Přemýšleli jste někdy o tom, proč prostě nejde uprostřed noci odolat sladkostem v lednici, proč se lidé bojí hadů nebo proč jsou naše volby ovlivňovány tím, co si myslí ostatní? Odpovědi na tyto - na první pohled dětinské - otázky odhalí, že to co behaviorální ekonomie považuje za “systematické chyby”, mohou být ve skutečnosti vlastnosti umožňující naše přežití.

Jiří Dvořák: Obraz dopaminem

čas: 19:00 h

mistrikr
Svět současných sociálních sítí silně ovlivňuje naše vnímání umělecké tvorby i fotografie. Takový moment, zasahující jak amatéry, tak profesionály, může být zajímavé prozkoumat k pochopení moderních komunikačních kanálů. Během přednášky si představíme zdánlivě odlišné přístupy a nahlédneme tím na východiska současného (nejen) fotografického obrazu šířeného v prostoru dnešního internetu.

Pavel Doulík a Jiří Škoda: Paměť a její tajná zákoutí

cca 20:00 h

doulik skoda
"Jak vlastně funguje lidská paměť? Proč je to směs geniality a šlendriánu? Opravdu nic nezapomínáme? Na tyto a mnohé další otázky se pokusíme odpovědět v naší přednášce. Ukážeme vám několik šikovných triků, jak obelstít náš mozek, který nade vše miluje svoji lenost, a jak ho přinutit zapamatovat si to, co právě potřebujeme. Pokud si na naše vystoupení vezmete kousek papíru a tužku, ukážeme vám i to, že to s vaší pamětí není vůbec tak špatné, jak si myslíte."

Jaromír Cais: Bondovky vs. technika

čas: 20:50 h

cause
To není jen 65 let, 14 románů, 6 herců, 24 filmů, a výdělek 6 miliard amerických dolarů, ale mnoho milionů snů a představ o romantickém světě plném dobrodružství, krásných žen, drahých automobilů a hlavně technických zázraků. Pojďte se i vy ponořit do světa tajného agenta Jamese Bonda..

PŘESTÁVKA

zika

Vojtěch Zíka je ředitelem Centra behaviorálních experimentů (CEBEX) a student doktorských programů na Univerzitě Karlově (katedra evoluční a teoretické biologie) a na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (katedra ekonomie a managementu). V rámci CEBEX se Vojtěch snaží o popularizace behaviorálních věd v ČR a organizuje konferenci Prague Conference on Behavioral Sciences a letní školu CEBEX Summer School. Se znalostmi z teoretické ekonomie a evoluční biologie, Vojtěchův výzkumný zájem je v oblasti evoluce nadměrného sebevědomí a jeho vlivu na soutěž a manažerské rozhodování.

Vojtěch Zíka
Doulík

Pavel Doulík je absolventem PF UJEP, konkrétně učitelství biologie a chemie pro střední školy. Ačkoli od roku 2001 působí na ústecké alma mater, doktorské studium v oboru Teória vyučovania predmetov vseobecne vzdelavacej a odbornej povahy na PF TU v Trnavě. Na Slovensku se také v roce 2009 habilitoval v oboru pedagogika na UKF v Nitře. Na PF působí již osmým rokem jako její děkan a odborně se věnuje metodologii pedagogického výzkumu, psychodidaktice, konstruktivismu a dalším záhadným oblastem. Ve volném čase se snaží realizovat jako hokejbalový brankář, fandí FK Teplice a když vyzbude chvíle, rád čte knihy Stephena Kinga - a po jeho vzoru zachraňuje svou Temnou věž.

Pavel Doulík
Škoda

Jiří Škoda je absolventem učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů biologie a chemie na Pedagogické fakultě UJEP, na které nepřetržitě působí od roku 1990. Nejprve jako student, pak jako účastník civilní vojenské služby, poté na katedře chemie, pak na katedře pedagogiky a nyní již dvanáctým rokem vykonává funkci proděkana pro různé resorty, které jsou zrovna k dispozici. Doktorské studium absolvoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v oboru pedagogika a ve stejném oboru byl v roce 2009 jmenován docentem na UKF v Nitře. Zabývá se neurodidaktickými a psychodidaktickými zákonitostmi učení a paměti, a proto si obvykle také nic nepamatuje. Když už má nějaký volný čas, věnuje ho svému „panství“ v Máchově kraji, kde se zabývá především studiem tajů různých druhů bílého vína.

Jiří Škoda

ustecky krajAGCoc forum sli.do usti nad labem